Вітаю Вас, Гість

ПЛАН заходів у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Сторожницікому ліцеї

 

Опис досвіду виховної роботи з національно-патріотичного виховання          презентація 

Національно-патріотичне виховання учнів – важлива складова формування свідомої розвиненої особистості, яка здатна переосмислити уроки минулого, сприяти формуванню сучасного позитивного іміджу країни, знати та вивчати історію свого краю. Враховуючи особливості поточного навчального року, суспільно-політичні умови, в яких перебуває наша держава, виховання свідомих громадян своєї країни, формування у них почуття національної гідності та патріотизму, відповідальності за майбутнє України, ознайомлення з прикладами відданого служіння своєму народу набуває першочергового значення для кожного вчителя.

Для педагогічного колективу нашої школи патріотичний напрямок роботи був і залишається пріоритетним, тому і у цьому навчальному році колектив продовжує працювати над проблемним питанням виховної роботи «Формування гармонійно розвиненої особистості, яка б поєднувала в собі духовне багатство, патріотизм, повагу до сімейних цінностей та дисциплінованість».

У школі оформлено куточок державної символіки. Такі ж куточки є в кожному класі. Учителі школи постійно виховують в учнів повагу до державних символів, розвивають в них свідомість справжніх громадян і патріотів своєї країни.
Колектив школи виконує всі вимоги Кабінету Міністрів, Міністерства Освіти стосовно використання державних символів при проведенні виховних заходів.
В рамках національно–патріотичного виховання в школі проводяться виховні години, бесіди, темами яких є: відзначення знаменних та пам’ятних дат, ознайомлення з історією рідного краю, звичаями і традиціями українського народу, видатними людьми України тощо.
 
Національно-патріотичне та правове виховання здійснюється через:

Фізичне виховання

Одним з напрямків національно-патріотичного виховання є фізичне виховання метою якого є виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя. Тому велике значення надається проведенню в школі «Олімпійського тижня» та Дня здоров’я.

Щорічно у вересні в школі проходить Олімпійський тиждень, складовою якого є Олімпійський урок. У цьому навчальному році вчителі фізкультури запросили на свято видатних спортсменів краю, жителів с.Сторожниця, підготували книжкову виставку літератури про видатних спортсменів України та Закарпаття, організували для учнів початкової ланки «Веселі старти» та зустріч з тренером юнацької команди по футболу с. Сторожниця.

Відповідно до плану роботи школи 13.10.2016р. у школі було проведено День здоров’я, який розпочався спортивним флеш-мобом та продовжився спортивними змаганнями за участю учнів початкової та старшої ланки.

Через виховні та позакласні заходи

До Дня українського козацтва з учнями 5 класу було проведено спортивно-інтелектуальну гру «Наші козаки – розумні, кмітливі, спритні», у ході якої діти змагалися у спортивних конкурсах та на знання історії козаччини та Київської Русі.

Для учнів початкових класів вчителями обираються найбільш ефективні форми роботи з урахуванням віку дітей: конкурси на знання віршів, прислів’їв, конкурси малюнків, перегляд тематичних мультфільмів, ігри - подорожі «Символи України», екскурсії рідним селом, а також години спілкування, ігри. Пізнавальним був цьогорічний тиждень початкових класів під назвою «Золота осінь на Українську землю завітала». В рамках тижня було організовано виставку осінніх композицій «Осінні дари у дитячих фантазіях», проведено урок з навчання грамоти у 1 класі на тему: «Робота з дитячою книгою. Українські народні казки». Значну увагу під час проведення уроку вчителька приділила формуванню в учнів почуття національної гідності, виховання поваги до національних символів та святинь Батьківщини.

Вчитель 4 класу разом з учнями провела вікторину «У серці моєму Україна», яка була присвячена флорі і фауні нашого краю та лікувальним властивостям рослин. Вчителі 2 та 3 класу підготували та провели з учнями виховний захід «Свято осені», метою якого було узагальнення знань учнів про прикмети осені, та традиції рідного краю. Педагог-організатор школи та вчитель 4 класу провели виховний захід «Свято квітів», на якому учні ознайомили присутніх з символікою квітів їх особливостями, вчилися прищеплювали любов до природи.

Для учнів 5-11 класів класні керівники проводять уроки мужності, тематичні години спілкування, бесіди, огляди художньої літератури, та ін. Так у 6 класі класний керівник провела виховну годину «Україна – моя рідна земля». Це була заочна подорож містами України, на якій учні ознайомилися з історичними подіями країни. Діти підготували презентації про Запорізьку Січ та козаччину.

У 8 класі під час години спілкування «Пишаюсь тим, що народився в Україні» класний керівник розповіла про переваги нашої країни перед іншими європейськими країнами. Під час обговорення учні висловлювали свої думки про те, за що ми повинні пишатися своєю країною, яким повинен бути патріот України, учні підготували виставку фоторобіт та відео презентацію «Моя Україна» .

День пам’яті та примирення

Частими гостями в школі є військовослужбовці. Так напередодні 9 травня нашими гостями були військовослужбовці Ужгородського зонального відділу військової служби правопорядку. Це - учасники АТО, які брали участь у боях під Дебальцеве. Військові принесли з собою цілий арсенал зброї, та розповіли, що таке військова служба та яку зброю використовують в українській армії. Учням було все цікаво, військові навчили їх збирати та розбирати автомати. Деякі учні загорілися бажанням вступати після школи у військові навчальні заклади.

Людської пам’яті свіча хай не згорає

Слова «Ніхто не забутий! Ніщо не забуто!» знову звучать неймовірно актуально. В цей день українці згадують як події сімдесятирічної давності, так і сучасні події на Сході України.

В цей день школа наповнилась учнями з букетами квітів та червоними маками на грудях. Всі готувались відзначити День пам’яті та примирення. До школи завітали представники місцевого самоврядування на чолі з головою сільської ради, лікар АЗПСМ с.Сторожниця та вихованці дитячого садочку. Учні школи виступили з літературно-музичною композицією «Ми пам’ятаємо героїв» та поклали квіти до пам’ятника Воїну - Визволителю.

«Незалежність від 1991 року – назавжди»

На виконання Указу Президента України «Про відзначення 25-ї річниці незалежності України», з метою виховання в учнів патріотизму, любові до своєї Батьківщини 23 травня 2016р. учителями Сторожницької ЗОШ І-ІІІ ступенів, за участю ЗДВР підготовлено і проведено виховний захід для учнів старших класів на тему «Незалежність від 1991 року – назавжди». Вчителі у цікавій формі розповіли учням про етапи боротьби українського народу за незалежність. У виховному заході взяли участь учні 9-го класу, які підготували презентації на тему незалежності України.

День захисника у Сторожницькій ЗОШ

13 жовтня 2016 року, у переддень великого свята – Покрови Божої Матері та Дня захисника України учні нашої школи взяли участь у різноманітних заходах:

На запрошення вчителів ЗВ в школу завітали учасники антитерористичної операції на сході України Кондратюк Борис Борисович (учасник прикордонних військ) та Курик Ігор Казимирович, прапорщик 15 Гірсько-піхотного батальйону, який брав участь у бойових діях з перших днів війни.

Ці скромні герої розповідали дітям про життя в суворих умовах, про дружбу і взаємовиручку, про своїх побратимів, яких втратили на війні. Учні підготували для гостей концертну програму.

В цей же день відбулася зустріч з волонтером «Закарпатської громади» Гайдуком Тарасом. Через нього для бійців, які перебувають у зоні АТО, було передано продукти та предмети гігієни, зібрані учнями та педагогами школи. Класними керівниками і учителями було проведено ряд виховних заходів до Дня захисника України.

Вихованню поваги та любові до державної мови сприяє і щорічне проведення в школі заходів до Дня української писемності. Так 9 листопада 2016 року , в рамках Дня української писемності, учні 5 – 11 класів та вчителі школи долучились до написання « Диктанта національної єдності». Своїми діями вони вкотре довели глибокий патріотизм і шанобливе ставлення до рідної материнської мови.

Також цього дня в школі відбувся Конкурс знавців української мови імені Петра Яцика між учнями 3 – 11 класів, який організували і провели вчителі української мови і літератури та вчителі початкових класів.

 

Щороку прогресивний люд у всьому світі відзначає річницю народження великого сина українського народу – Тараса Шевченка.

Учні нашої школи традиційно взяли участь у відзначенні 202–ої річниці з дня народження поета.

Вчителями української мови був розроблений план проведення Шевченківських днів. Окрасою свята став конкурс декламаторів творів Тараса. До цього конкурсу щороку готуються кращі читці від 1 по 11 клас. Діти читали вірші, співали пісні на слова Кобзаря, а учні 3 класу навіть підготували танцювальну композицію.

 

Немалу роль у національно-патріотичному вихованні відіграє художньо-еститичний напрямок діяльності школи.

Вчителі знають: дитину виховує не стільки сам захід, скільки активна участь у ньому. Розучуючи репліки, тематичні вірші, беручи участь в інсценуванні, учень мимоволі переймається темою заходу, усвідомлює її важливість. Під час таких заходів учням прищеплюється шанобливе ставлення до культури, звичаїв, традицій українців.

Так протягом минулого навчального року в школі були проведені традиційні виховні заходи до яких учні готували святкові концерти це «Імя твоє – Учитель», до Дня Святого Миколая, Новорічне свято, Словацький бетлегем, «Дорогих жінок вітаємо щиро», свято Матері, літературно-музична композиція «Маки памяті» та інші.

Через роботу шкільної бібліотеки.

Не залишається осторонь і бібліотека школи. Щороку в школі відмічається день Книги.

Бібліотекар та вихователі ГПД проводять для учнів початкової ланки цікаві заходи, які проходять під гаслом «Сторінками улюблених книг». У різноманітних конкурсах учні виявляють свою ерудицію, начитаність, кмітливість та творчий підхід: розгадують кросворди, складають прислів’я про книгу, розпізнають казки за цитатами та ілюстраціями з них.

 

25. Через гурткову роботу та проведення екскурсій

Національно-патріотичне виховання, що здійснюється на уроках та в позакласних заходах, доповнює робота у різних гуртках які працюють при школі та при Сторожницькому БК: вокальний, «Юний художник». «Школа безпеки», «Зірниця», «Юні туристи-краєзнавці», «Пішохідний туризм», «Орігамі», «Умілі рученята», хореографічних «Йовряночка», «Наша файта».

Учні школи третій рік поспіль є членами гуртка «Пішохідний туризм», багаторазовими учасниками змагань та призерами ІІ (обласний) етапу Чемпіонату України серед юнаків та юніорів з пішохідного туризму.

Велику роль у патріотичному вихованні учнів відіграють також екскурсії та походи, які сприяють поглибленню знань учнів з історії та культури українського народу, його традицій, формуванню патріотичних поглядів, переконань та почуттів, відповідної поведінки. Учні нашої школи неодноразово під час канікул відвідували Ужгородський краєзнавчий музей, музей архітектури та побуту, побували в археологічному музеї ім. А. Балагурі на історичному факультеті УжНУ, в ботанічному саду Ужгородського національного університету.

Вихованці гуртка «Пішохідний туризм» разом з керівником побували на екскурсії в м. Львові.

День довкілля

Залучаються учні і до трудової діяльності під час якої вчаться бути господарями не тільки вдома, а й у школі.

23 квітня в Україні проводилася чудова акція «Зробимо Україну чистою разом!». Частина учнів і вчителів проводила по селу просвітницьку акцію «Батарейки, здавайтеся!», інша частина разом з учнями 5,7,8 класів приводила в порядок територію біля пам’ятника Воїнам-визволителям, територію спортивних площадок та територію школи.

 

Батьківські збори

Колективом школи проводиться робота з національно-патріотичного виховання не тільки з учнями, але і з батьками. На батьківських зборах у квітні 2016 року було розглянуто питання «Роль родини у національно-патріотичному вихованні дітей», та сплановано ефективну співпрацю з виховання свідомого патріота України.

 

Правове виховання

В школі ведеться профілактична робота з попередження правопорушень серед учнів. Відповідним наказом по школі продовжена робота шкільної комісії з профілактики правопорушень. Комісія працює відповідно до плану, складеного адміністрацією та затвердженого директором. Спланована робота з неблагополучними та «важкими» родинами. Всі класні керівники здійснюють контроль щодо запобігання бездоглядності, злочинності, правопорушень серед учнів, проявам насильства серед неповнолітніх.

На засідання ШКПП запрошуються батьки учнів з девіантною поведінкою, учні, схильні до правопорушень. Тісно співпрацюють з школою представники Ужгородського районного відділення поліції Ужгородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, соціальної служби в справах сім’ї, дітей та молоді Ужгородської РДА, служби у справах дітей Ужгородської РДА, працівники Сторожницької сільської ради. Працівниками цих служб проводяться бесіди, ведеться індивідуальна робота з учнями та їх батьками.

Поїздки у військові частини Військово-патріотичний напрямок

Ми живемо в такий надскладний час, коли слова «Україна починається з тебе!» сприймаються абсолютно органічно. Для колективу Сторожницької школи так точно. Наші вчителі та учні своїми вчинками доводять, що українських захисників потрібно поважати, всіляко підтримувати як матеріально, так і духовно.

Наша школа налагодила дружні стосунки з військовими Ужгородського зонального відділу Військової служби правопорядку Збройних Сил України.

Учнями 7 та 4 класів разом з вчителями трудового навчання виготовлено обереги для кожного воїна, що вирушав у зону АТО, старшокласники долучилися до урочистих проводів військовослужбовців, виступили перед ними з концертною програмою.

Учні нашої школи не тільки проводжають воїнів на Схід захищати нашу Батьківщину, а й зустрічають військових, які повернулися із зони проведення АТО. Так 14 листопада додому повернулися бійці, які три місяці перебували в зоні АТО. Наші юні артисти порадували цих мужніх чоловіків новими піснями та веселими смішинками.

Волонтерська діяльність –(слайд «Людина починається з добра»)

Відео «Зміни починаються з мене»

Уроки (національно-патріотичне виховання під час уроків)