Вітаю Вас, Гість

Шкільні заходи щодо протидії насильства

З метою формування в учнів розуміння права як відкритої системи, що базується на невід’ємності суспільства від держави, законів від повсякденного життя, формування елементів правової культури, правових орієнтирів та правомірної поведінки з 9 по 13 грудня 2019 року в школі було проведено тиждень права.

 


 

Згідно з планом Всеукраїнського тижня права проведено заходи, спрямовані на підвищення рівня правової культури учнів. З нагоди проголошення Загальної декларації прав людини вчителем правознавства Огаром В.І. проведено з учнями 9-11 класів Всеукраїнський урок «Права людини». Класним керівником 7 класу Ласько Н.Ф. проведено тренінгове заняття «Подорож країною права», в ході якого учні ознайомилися з загальними правовими документами, конституційними обов’язками людини, визначили основні права дитини та розглядали ситуації порушення цих прав на прикладах казкових персонажів. Класний керівник 5 класу Казик Т.Ф. провела виховну годину «Знай не тільки свої права, а й обов’язки», в ході якої учні виготовили проект основних правил та обов’язків дитини. Учні 6 класу (класний керівник Дацюк О.В.) переглянули відеоматеріали «Мої права» та обговорили питання, що є актуальними для них. З учнями 11 класу (класний керівник Головко І.С.) проведено бесіду «Права і обов’язки дітей в українському суспільстві». З учнями 9 класу проведено виховну годину «Чи знаю я свої права та обов’язки?» (класний керівник Агеєва Н.Я.). Класний керівник 8 класу Сливка Б.М. провела з учнями анкетування «Мої права і обов’язки, як громадянина України».

До Міжнародного дня прав людини вчитель предмета «Громадянська освіта» Ласько Н.Ф. провела з учнями 10 класу рольову гру «Вибори в демократичній державі»та разом з ученицями Юрчук Діаною та Лепп Анна-Марією долучилися до міжнародного проекту «Агой, Європо!», під час якого взяли інтерв’ю у мешканця села, постраждалого від радянської тоталітарної системи.

Голова учнівського самоврядування Юрчук Діана провела 2 тренінги «Стоп, булінг!» з учнями 7-11 класів.


Робочі моменти педколективу

 

30 січня у Сторожницькій школі відбулася планова нарада при директорові. Питання, які розглянув педагогічний колектив:

1."Про підсумкові контрольні роботи за І семестр"  – доповідала заступник директора з навчально-виховної роботи Василишина О.С. Оксана Степанівна наочно на слайдах продемонструвала рівень начальних досягнень учнів  з різних предметіів та запропонувала заходи для підвищення успішності здобувачів освіти.


 

2. Друге питання «Про роботу гуртків, факультативів, індивідуальних та групових занять» висвітлила заступник директора по виховній роботі Комоній Л.І.

Леся Іванівна проаналізувала стан гурткової роботи та участь гуртківців у різноманітних конкурсах.

3."Про стан ведення класних журналів"  доповідали директор школи Огар В.І. та Василишина О.С.

Педагог-організатор Ласько Н.Ф. проінформувала присутніх про роботу по попередженню булінгу в учнівському колективі та запропонувала затвердити антибулінгову програму "Кодекс безпечного учнівського середовища"

У обговоренні питань порядку денного взяли участь педагоги школи. Після обговорення було сформовано та затверджено рішення наради.


Міжнародна учительська конференція „Навчаємо для життя”

zhyttja 6

Нещодавно у м. Попрад Словацької Республіки відбулася міжнародна учительська конференція „Навчаємо для життя” („Učíme pre život”), яку щороку організовує та проводить некомерційна організація „Indicia” (http://www.indicia.sk/).

Про неординарність та значимість події свідчить надвисока кількість учасників – 425. Вперше цього року коло прогресивного вчительства Словаччини та Чехії розширили закарпатські педагоги, які не просто занурилися в освітню подію, а й достойно презентували напрацювання з протидії насильства в школі.
Воркшоп Олени Ганич (Сторожницька ЗОШ І-ІІІ ст.), Оксани Савко (Великоберезнянський РМК), Наталії Касинець (Спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м. Ужгорода) „Протидіємо булінгу разом” був не просто успішним, а став майданчиком для діалогу та обміну досвідом.
„Навчанню для життя” упродовж 86 годин присвятили понад 100 спікерів Словаччини, Чехії й України. Сподіваємося, що освітні акції „Indicia” стануть і для нас традиційними.
Велику вдячність за надану можливість бути їх учасниками висловлюємо Центру європейської політики (Камілу Сладеку, Мартіну Кріжу) – партнеру Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

Олена Ганич, Оксана Іваць

zhyttja 2

zhyttja 3

zhyttja 4

zhyttja 5

zhyttja 1


"МИ ПРОТИ НАСИЛЛЯ"

 

1 грудня у 6 класі проведено виховну годину під гаслом «Ми проти насилля».

Класний керівник Казик Т.Ф. розпочала заняття з обговорення  однієї з самих глобальних проблем людства – ВІЛ/СНІДу. Відмітила,  що Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який відмічається 1 грудня – це слушна нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми  людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

    Не менш важливою проблемою в суспільств, сім’ї та  шкільному колективі є проблема насилля.  Учні обговорювали види  булінгу,  вчилися  розпізнавати  жертву, агресора та спостерігача, обмінювались порадами як не стати  його жертвою. Учні працювали над однойменним міні-проектом, де на «кольорових долоньках», як символі боротьби з насильством, записували свої побажання.


 

Засідання педагогічної ради

Якою повинна  бути сьогоднішня школа? Як саме учні повинні навчатися та які освітні послуги надаватиме сучасна школа? Роль учителя у суспільстві, підліток та соціум, протидія булінгу, формування здорового способу життя, робота учнівського самоврядування з метою залучення до шкільного життя, розвитку громадянської активності - такі проблеми розглядали сьогодні педагоги Сторожницької школи на педагогічній раді.

Доповідали заступник директора з виховної роботи Комоній Л.І,

педагог-організатор Ласько Н.Ф.,


 

вчитель фізичної культури Головко І.С.,

вчитель біології Казик Т.Ф.

Вчитель початкового навчання Юрчук В.Т. ознайомила присутніх із новітніми тенденціями у початковій освіті та детально зупинилася на проблемі створення сучасного освітнього простору у навчальному закладі.

Директор школи Огар В.І. довів до відома присутніх результати моніторингу безпеки освітнього середовища, який проводився у школі протягом січня 2020 року та повідомив останні новини, які стосуються освітнього процесу 

Педагоги обговорили та затвердили рішення педради

 

 


Тиждень безпеки життєдіяльності у Сторожницькій школі

З 27.11. по 01.12.2017 року у школі було організовано та проведено Тиждень з основ безпеки життєдіяльності. У рамках Тижня класними керівниками 1-4 класів було проведено бесіди на тему «Небезпека вдома та на вулиці. Основні правила поведінки в побуті». Класним керівником 5 класу Ласько Н.Ф. проведено заняття з елементами тренінгу «Формування здорового способу життя», класним керівником 6 класу Сливкою Б.М. проведено заняття з елементами тренінгу «Дружний клас: який він?», класним керівником 7 класу Агеєвою Н.Я. проведено відкриту виховну годину «Булінг у шкільному колективі», класним керівником 8 класу Ганич О.В. проведено заняття з елементами тренінгу «Булінг», класним керівником 9 класу Великдановою І.П. проведено круглий стіл «Шкідливі звички в нашому житті», класними керівниками 10-11 класів проведено інтерактивне заняття «Як уникати життєвих небезпек?». Учні школи протягом Тижня розглядали питання культури спілкування, пошуку конструктивних способів вирішення проблемних ситуацій, виховання відповідальності за власні вчинки; вчилися розрізняти ситуації у побуті та соціальному середовищі, які впливають на життя і здоров’я людини


Мій улюблений світ –  без насильства!

3 грудня в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» проведено годину спілкування  з учнями  8 класу на тему: «Мій улюблений світ –  без насильства». Проблема булінгу у шкільному середовищі обговорюється детально декілька років. Учні добре обізнані з цим явищем, правильно називають причини виникнення булінгу у закритому середовищі та наслідки цього ганебного явища для людини. Тому класний керівник Ласько Н.Ф. детально зупинилася на  проблемі домашнього насилля. Ця тема виявилась дуже актуальною і цікавою для дітей. Вони переглянули відео «Домашнє насильство: діти між двох вогнів» та створили пам’ятку «Як не стати жертвою насилля».


"#булитинекруто!"

1 грудня в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» під хештеґом #булитинекруто! проведено годину спілкування з елементами тренінгу з учнями  5 класу на тему: «Світ без насильства. Скажемо «Ні!» булінгу».

Учні з класним керівником продовжили обговорювати  актуальність проблеми насильства у світі, зокрема, у шкільному середовищі, його наслідки для дітей і суспільства.

В ігровій формі діти розрізняли види насильства, соціальні ролі у булінгу. Учні зрозуміли, що прояви насильства порушують права людини, принципи  вільного та справедливого існування. Класний керівник наголосила на відповідальності за вчинення булінгу. Учні отримали інформаційне повідомлення “Як впоратись, коли тебе цькують”.


Засідання педагогічної ради школи

04.01.2019 року в Сторожницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання педагогічної ради школи з порядком денним:

  1. Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з іноземних мов.
  2. Формування здорового способу життя дітей – одне з головних завдань школи і сім'ї. Профілактика дорожнього травматизму серед учнів.
  3. Про підсумки участі учнів школи в районних олімпіадах в 2018-2019 навчальному році.
  4. Про ознайомлення педагогічних працівників школи з Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» та адміністративну відповідальність за булінг.

Тиждень класного керівника

Тиждень класного керівника під гаслом «Наша безпека у наших руках» проходив з 12 по 16 листопада 2018 року

У рамках Тижня було проведено наступні заходи:

12.11. – класним керівником 6 класу Ласько Н.Ф. проведено тренінгове заняття «Скажи мені, хто твій друг», яке складалося з вправ «Усмішка по колу», бесіда «Що таке дружба в нашому житті?», гри «Кого не вистачає?», вправи «Витинанка», яка демонструє, що діти всі різні, гри «Аплодисменти по колу», метою якої було розвинути почуття єдності; вправи «Квітка добрих вчинків», в ході якої учні визначали правила дружби; вправи «Австралійський дощ» на психологічне розвантаження учасників заняття.

13.11. – з метою покращення відносин між учнями класу та прийняття в учнівський колектив нового учня класним керівником 4 класу Фулайтар В.С. проведено виховний захід «Скажемо булінгу «Ні!». За допомогою інтерактивних ігор «Коробка щастя», «Анонімна правда», «Кольори емоцій» учні вчилися толерантному співіснуванню та дружньому спілкуванню.

14.11. – класними керівниками 10, 11 класів Великдановою І.П., Казик Т.Ф. проведено круглий стіл «Торгівля людьми – жорстока реальність». Учні ознайомилися з сучасною проблемою торгівлі людьми, сформували знання про види, причини й наслідки торгівлі людьми, розвинули вміння розпізнавати підозрілі пропозиції щодо працевлаштування. Учні переглянули відеоролик «Життя на продаж», після чого обговорили кілька історій з життя та їх вплив на подальшу долю людини. На занятті були використані інтерактивні вправи.

Класними керівниками 7, 9 класів Сливкою Б.М., Ганич О.В., педагогом-організатором Ласько Н.Ф. та головою учкому школи Юрчук Діаною проведено тренінг «Стоп булінг» для учнів 6, 7, 9, 10, 11 класів, під час якого учні ознайомилися з причинами виникнення булінгу, видами булінгу та вчилися протистояти цьому явищу. За допомогою гри «Скріпочка» учні мали змогу оцінити шкоду, завдану кривдником психічному здоров’ю дитини. Крім того, учням було запропоновано анонімно пройти онлайн-опитування «Стоп булінг», що розміщене на сайті школи.


  


Скажи булінгу – ні!

Під таким девізом проходив Тиждень протидії булінгу у Сторожницькій школі. Класні керівники проводили виховні години, тренінгові заняття. Діти переглядали соціальні відеоролики та шукали відповіді, як захиститися від булінгу.

Класний керівник 7 класу Н.Ф. Ласько провела тренінгове заняття на тему «Толерантність в учнівському середовищі».

Оскільки тема булінгу постійно розглядається на виховних годинах, діти брали участь у схожих тренінгах, то уже багато знають про це негативне явище.


Вони одразу включилися в роботу, поділилися на дві команди. Було проведено декілька вправ – «Асоціативний кущ» на кожну букву слова толерантність діти придумали слово, яке підсилює його змість. Грали у ігри «Лінійка», «Чарівна скринька», вибирали із запропонованих вчителем тверджень ті, які є синонімами до слова толерантність.

Активними були всі діти, такі заняття їм до смаку, адже дають можливість проявити себе, свою ерудицію. А я надіюсь, що булінг у нашому класі не приживеться. Адже діти знають, як з ним боротися.


Булінг у школі

Булінг у школі

 

Нині серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного, в освітній практиці визнано поширення такого явища, як шкільний булінг. 

Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей.

З метою вивчення поширення цього явища в нашій школі, запрошую учнів, батьків, учителів пройти АНОНІМНЕ опитування за посиланням: https://goo.gl/forms/JkBEf20nCBEl6EKG3


«Стоп булінг!»

«Стоп булінг!»

27 лютого у Сторожницькій школі відбулася надзвичайно цікава акція під гаслом «Стоп булінг!». На запрошення голови учнівського самоврядування школи Юрчук Діани, яка заснувала дитячу громадську організацію «Тінейджер», до нас завітала практичний психолог та активний учасник соціальних проектів Діана Сідун – Сович.

Допомогла Діані провести заняття педагог-організатор школи Ласько Надія Федорівна.

У цьому заході були задіяні учні 6-7 класів та 8-11 класів.

Метою заняття було продемонструвати учням, чому виникає булінг та як протистояти цьому негативному прояву.

На початку Діана змоделювала ситуацію, представившись новою дуже злою і вимогливою вчителькою. Діти повірили. Цим прикладом психолог продемонструвала дітям, як легко можна вдавати себе не тим, ким ти є насправді, і як легко люди в таке вірять.

Діана провела декілька ігор. Розділила учнів на дві групи, одні діти описували поведінку агресора, інші – жертви. Потім представники команди відповідно грали роль агресора та жертви. Дітей попросили описати свої відчуття у ролі жертви та пояснити, звідки береться агресор.

Інші вправи «Комплімент», «Передай жест іншому» продемонстрували дітям, що всі люди різні, але це не означає, що вони гірші за інших.

Цікава ситуація, на яку особливо звернула увагу психолог. На запитання, скільки б дітей звернулося по допомогу до батьків у випадку булінгу щодо них, із 50 учнів позитивно відповіли не більше десяти. Стільки ж звернулося б по допомогу до вчителів. Отже, наші діти не довіряють або бояться говорити про такі речі з батьками та педагогами. Це тривожний симптом, над яким треба працювати і педколективу, і батькам.

А в цілому враження дітей від заняття було позитивним. Вони визнали, що такий досвід спілкування є дуже важливий та цікавий.

Ми вдячні Діані за те, що вона щиро та безкорисливо відгукнулася на наше прохання та провела дуже потрібне заняття. 


Насилля над дітьми - небезпека сучасного суспільства

4 грудня класним керівником в 11 класі проведено виховну годину на тему "Мій улюблений світ –  без насильства!".

Учні:  - сформували уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для дитини чи інших членів родини; - вивчили права дітей, обговорили питання, як захиститися від будь-якого насильства;  - розвивали навички запобігання виникненню насильства в сім’ї, школі, серед однолітків; - виховували вибірковість у прийнятті рішень на користь здорового способу життя, увічливість, толерантність у ставленні до людей. У ході виховної години учні також переглянули відео про "Домашнє насильство: причини та наслідки".

 У 10 класі пройшов диспут на тему "Насилля над дітьми - небезпека сучасного суспільства". Учні переглянули науково-популярний фільм повчального змісту, ознайомилися з презентацією "Насильство - зло!", взяли участь у діалозі "Небезпечні хвороби, які підстерігають нас".

 1 грудня  провідний спеціаліст  Ужгородського районного центру соціальної служби для сімї, дітей та молоді Любов Василівна Бабинець провела  відеоконференцію для учнів 9-11 класів на тему "ВІЛ\СНІД - подумай про майбутнє - обери життя!". 


НАШ ТИЖДЕНЬ

НАШ ТИЖДЕНЬ                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

21 листопада  Агеєва Н.Я провела виховну годину у 6 класі «Україна – вільна країна», присвячену відзначенню Дня Гідності та Свободи. Учні згадали доленосні події в Україні початку XXI ст., а також віддали  належну шану патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

22 листопада на запрошення класного керівника 7 класу Ганич О.В. відбулася зустріч учнів 7-11 класів з представниками Центру соціального захисту сім'ї,  дітей та молоді на тему «Стоп насильству», в рамках акції 16 днів проти насильства.

Учням розповіли про різні види насильства та їх попередження, про правові основи запобігання та протидії насильству в сім`ї і торгівлю людьми та  види допомоги постраждалим , які потерпають від такого насильства.

23 листопада під час інформаційного заняття «СНІД – загроза людству», яке провела класний керівник дев’ятого класуКазик Т.Ф. у  9 – 11 класах, учні обговорили стан проблеми  ВІЛ/СНІД  у  світі та Україні, наголосили на толерантному  ставленні до ВІЛ-інфікованих людей  і  розуміння  шляхів  запобігання розповсюдженню ВІЛ та подолання наслідків епідемії; сформулювали  розуміння того, що  тільки  здоровий  спосіб  життя,  їх  поведінка  та  вчинки є гарантом   запобігання   ризику зараження.

24 листопада у п’ятому класі класний керівник Ласько Н.Ф. провела інтерактивне заняття на тему «Україна починається з тебе!». Діти виготовили колаж «Визначні події української історії»,  підготували  легенди про державні символи України, про заснування села          Сторожниця,м. Ужгород та Закарпаття.