Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Грудень » 5 » Європейська інтеграція в дії.
11:04
Європейська інтеграція в дії.

З 7 по 10 листопада у Братиславі відбувся семінар для чесько-словацько-українських вчителів суспільних предметів. Організатори семінару - Центр європейської політики (Словацька республіка, директор Каміл Сладек), ГО «Світ розвитку суспільства» (Україна , Оксана Іваць) у партнерстві з організацією EUTIS (Чеська республіка) провели навчальний семінар «Ефективне виховання для демократичного суспільства».

Нас, закарпатських вчителів, було троє - Савко Оксана, Кочан Василь, Ласько Надія.

Враження від участі неймовірно позитивні. Сама тема семінару надзвичайно актуальна як у Європі, так і в Україні, враховуючи гібридну війну, яку проти нас веде Росія, а в Європі триває емігрантська криза. Організатори запросили компетентних лекторів, політологів, представників громадських організацій, які співпрацюють зі школами у Словаччині та Чехії.

Ми мали можливість тісно спілкуватися із вчителями словацьких та чеських шкіл. Вони дуже привітні, дружелюбні, проявляють жвавий інтерес до всього, що відбувається на Україні. Мушу зауважити - це дуже компетентні люди, які працюють за тими технологіями та методиками, які ми намагаємося впроваджувати згідно нового Закону про освіту. Розвиток критичного мислення на уроках давно став для них нормою.

Не забули організатори семінару і про культурну програму: у нас була чудова екскурсія по історичній частині Братислави. Ми побували на єврейському кладовищі, яке знаходиться під землею. Місцевий равин розповів про Голокост у Словаччині. Уламки надмогильних плит зібрані з усієї Братислави у цьому кладовищі, де кожна прогресивна людина може зайти та вшанувати пам'ять невинно знищених людей.

Під час екскурсії по Братиславі ми неодноразово зустрічали учнів, які цілим класом йшли містом: виявилося, так у них проходять деякі уроки наближено до природи. Що тут скажеш? Згадую, що у нас діти змушені сидіти у класах цілий день, бо інакше вчитель не зможе підтримувати дисципліну на уроці.

Нам давно пора міняти підходи до дітей, до школи. А вчителям було б добре брати участь у міжнародних семінарах, знайомитися та запроваджувати позитивний досвід словацьких колег у наших школах.

Ми, учасники семінару, дуже вдячні організаторам Камілу Сладеку та Оксані Іваць за чудову нагоду побувати у красивому європейському місті та дізнатися про нові форми роботи з дітьми.

Переглядів: 364 | Додав: styopa | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]