Вітаю Вас, Гість
Головна » 2023 » Листопад » 20 » ФОРУМ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У МІСТІ ТРЕНЧИН СЛОВАЧЧИНА
15:17
ФОРУМ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У МІСТІ ТРЕНЧИН СЛОВАЧЧИНА

14-16 листопада у місті Тренчин Словаччина проходив форум студентської молоді "Незамітні герої у боротьбі з комунізмом".  Організатором форуму  є Фонд Конрада Аденауера у Словаччині. Цього року вперше долучилися учні 11 класу Сттрожницького ліцею Белей Євгенія та Дяченко Дарія. Керівник- вчителька історії Надія Ласько. Метою конференції є висвітлювати історії життя та боротьби людей, які постраждали від комуністичного режиму у 1945 - 1989 роках. Молоді люди –студенти коледжів та університетів готують роботу про одного або декілька жертв тогочасних режимів  у країнах Центрально - Східної Європи та презентують свої напрацювання. Цього року, окрім словацьких студентів, були словенці та українці.  В українській історії багато кривавих подій, невинних жертв, які боролися за демократичну,  незалежну Україну. Про таких героїв і писали  наші учениці – про дисидента Юрія Чорі, про простого хлопця з Рахівщини Івана Мирона, який підтримував членів УПА у 1946- 1947 роках та був засуджений радянською владою на 25 років найстрашніших таборів ГУЛАГу, про родину з Радехівського району Львівської області, які були членами УПА.

На конференції виступали  Директор  Фонду Конрада Аденауера Томіслав Делінич, співзасновник фонду Франтішек  Нойпавер, менеджерка пректу  Gabriela Tibenská, посол в Європарламенті Марія Лексманн, мер міста Тренчин, представники Міністерства освіти Словаччини. Всі вони говорили про те, як важливо пам’ятати про події комуністичного минулого, цінувати свободу та демократію, вміти критично мислити та протистояти фейкам, які заполонили мас - медіа. Неодноразово вони наголошували, що словаки повірили фейкам про війну в Україні і це проблемою для демократичного розвитку всієї Європи та світу.

Роботи  студентів були відзначені, всі отримали дипломи учасників. Відмітили внесок керівників студентських проектів.

Від імені Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти та директора Ярослава Сивохопа Надія Ласько вручила подяку представникам фонду в Словаччині та подякувала за багаторічну підтримку українських учителів у різноманітних проектах. Дякуємо Оксані Іваць, заступнику директора ЗІППО, за сприяння участі у цьому форумі. Любий  міжнародний майданчик, де ми можемо нагадати про боротьбу нашої держави за демократію та незалежність, потрібно використовувати, щоб протидіяти  рашистським фейкам,  які заполонили Європу  Українська команда, яка була представлена  закарпатськими та тернопільськими учнями та вчителями, з цією місією гідно справилася. Ну, а в таких проектах можна і потрібно брати участь,  бо це хороший досвід, нові знайомства та можливість подорожувати і знайомитись з європейськими цінностями, найголовніша з яких - свобода!

Переглядів: 15 | Додав: styopa | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]