Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Грудень » 15 » Проведення Всеукраїнського тижня права
09:37
Проведення Всеукраїнського тижня права

Право – це важливе досягнення цивілізації, що виникло ще в давнину і протягом тривалого часу впливало на життя суспільства в цілому й кожної людини зокрема.

Знання та свідоме застосування правових норм робить життя людини ефективним, безпечним, а отже і більш щасливим.

 Завдання вчителя  сьогодні полягає в тому, щоб діти  по-новому подивилися на право, щоб у грі краще засвоїли його норми.

З цією метою  з 05 по 09 грудня 2016 року у школі було організовано та проведено Всеукраїнський тиждень права.

 

У рамках Тижня відбувалися такі заходи:

05.12.2016 року  Агеєвою Н.Я. проведено виховну годину у 6 класі на тему «Права дитини»  у ході якої з учнями було проведено анкетування, переглянуто та обговорено фільм  «Чи порушено мої права?».

Класним керівником 11 класу Сливкою Б.М. проведено виховну годину «Закон і ми», під час якої учнів було ознайомлено з основними питаннями законодавства щодо підлітків та молоді, обговорено різні ситуації з життя підлітків та визначено міру їхньої відповідальності, повторено права дитини, проголошені Конвенцією ООН.

Вчителями Захисту Вітчизни Дендеші І.І., Гайдуком С.Д. для учнів 9-11 класів було проведено урок мужності за участю військових Ужгородського зонального відділу служби правопорядку. Учням розповіли про формування  сучасної армії та  продемонстрували зразки бойової зброї, яку використовують військові під час несення служби.

06.12.2016 року – класним керівником 5 класу Ласько Н.Ф. проведено інтерактивне заняття   «Порушення прав казкових героїв», у ході якої учні інсценізували уривок казки «Буратіно» та визначали порушення прав казкового героя. Учні працювали у групах, розгадували загадки, переглядали презентацію та відеоролик про основні правові документи.

Для учнів 9-11 класів вчителем історії Огаром В.І. було організовано зустріч з заслуженим юристом України Ф.Й.Апшаєм на тему   «Про юридичну відповідальність неповнолітніх».

07.12.2016 року – проведено заняття з елементами тренінгу з учнями 9 класу «Юридичний лабіринт»  (кл. кер. Казик Т.Ф, вчитель правознавства Ласько Н.Ф.).  Учні виконували різноманітні вправи, визначаючи, які права та обов’язки є у дитини; класифікували права людини за Конвенцією ООН та Конституцією України, складали перелік законів вигаданої країни, розв’язували юридичну задачу, розгадували кросворд.

08.12.2016 року – вчителем правознавства Ласько Н.Ф. було проведено Всеукраїнський урок «Права людини» у формі правознавчого квесту «Чи знаю я свої права та обов’язки?». Виконуючи етапи квесту учні, ознайомилися зі структурою Конвенції ООН та законами, які охороняють права дитини в Україні, розв’язували кросворд «Яке право людини є найціннішим?», взяли участь у вікторині «Право чи обов’язок?», визначали, яка їжа є корисною, а яка шкідливою; використовуючи мережу Інтернет, визначали, які права дитини порушуються у Північній Кореї.

Класним керівником 8 класу Великдановою І.П. було проведено правознавчу гру «Якби я був президентом…», у ході якої учні взяли участь у  вікторині «Правова країна», провели анкетування, гру «Мікрофон», перегляд презентації  «Минуле і майбутнє нашої країни».

09.12.2016 року – класним керівником 10 класу Дацюк О.В. проведено  медіа-ілюстративний практикум «Лабіринти долі». З учнями проведено тренінг «Геть насильство над дітьми», анкетування про прояви насильства по відношенню до дітей, практикум «Аналіз ситуацій», перегляд відео про життя у колонії малолітніх злочинців.

Протягом Тижня діти навчилися краще розуміти різницю між правами та свободами людини, застосовувати їх на практиці. Особливий наголос вчителі робили на тому, що належно виконувати свої  обов’язки – необхідна складова любої демократичної держави.

Переглядів: 415 | Додав: styopa | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]