Вітаю Вас, Гість
Головна » 2020 » Листопад » 28 » «Запали свічку памяті!
19:03
«Запали свічку памяті!

В історії кожного народу існують трагічні сторінки. Трагедія українського народу полягає в тому, що довгий час вони не мали своєї держави. Чужинці, які володіли нашими землями, намагалися всіма силами стерти з памꞌяті народу його славну історію. Радянський режим бажання українців мати свою незалежну державу нищив голодом.

Голодомор — це геноцид української нації, вчинений в 1932–1933 роках. Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Тож, українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва.

Сталінський режим проголосив голод в Україні неіснуючим явищем і на цій підставі відмовився від допомоги, яку пропонували численні неурядові організації, зокрема закордонні українські громади та Міжнародний Червоний Хрест.

Навесні 1933 року смертність в Україні набула катастрофічних масштабів. Пік Голодомору припадає на червень. Тоді щодоби мученицькою смертю помирало 28 тисяч осіб.

Питання кількості людських втрат України від Голодомору досі залишається відкритим. Більшість науковців обстоює цифру в понад 7 мільйонів осіб в Україні та 3 мільйони українців в інших регіонах СРСР: на Кубані, в Центрально-Чорноземній області, Поволжі та Казахстані.

Режим ужив заходів, щоб стерти пам’ять про вбивство понад 7 мільйонів українців, але пам’ять народу є незнищенною, і з становленням незалежності України заборону говорити про Голодомор було зірвано.

 Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Учні та вчителі Сторожницької школи долучилися до загальноукраїнської акції «Запали свічку».
Традиційно ми вшановуємо памꞌять замордованих українців хвилиною мовчання. Учні виготовляють стіннівки, переглядають документальні фільми та вивчають документальні свідчення  про Голодомор.


 

Переглядів: 98 | Додав: styopa | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]